Wrzesień 2019
poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota niedziela
26 sierpnia 2019 27 sierpnia 2019

Kategoria: PARAFIALNEzebranie Rady Parafialnej

28 sierpnia 2019 29 sierpnia 2019

Kategoria: PARAFIALNEŚladami książki...

30 sierpnia 2019 31 sierpnia 2019

Kategoria: PARAFIALNEDiecezjalne pożegnanie wakacji

1 września 2019

Kategoria: PARAFIALNE11. NIEDZIELA PO TRÓJCY ŚWIĘTEJ / ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

2 września 2019 3 września 2019

Kategoria: PARAFIALNEkoncert organowy z cyklu „Koncerty u Zmartwychwstania Pańskiego”

4 września 2019 5 września 2019 6 września 2019 7 września 2019 8 września 2019

Kategoria: PARAFIALNE15 festyn harytatywny

9 września 2019 10 września 2019 11 września 2019 12 września 2019 13 września 2019 14 września 2019 15 września 2019
16 września 2019 17 września 2019 18 września 2019 19 września 2019 20 września 2019 21 września 2019 22 września 2019
23 września 2019 24 września 2019 25 września 2019 26 września 2019 27 września 2019 28 września 2019 29 września 2019
30 września 2019 1 października 2019

Kategoria: PARAFIALNEkoncert organowy z cyklu „Koncerty u Zmartwychwstania Pańskiego”

2 października 2019 3 października 2019 4 października 2019 5 października 2019 6 października 2019

Co się wydarzyło

SŁONECZNA KRAINA

Ewangelickie
Centrum Diakonijne
„Słoneczna Kraina”

ul. J. Dudy-Gracza 6
40-008 Katowice

+48 513 518 466
sloneczna.kraina@luteranie.pl

Konto Bank PKO BP I O/ Katowice
10 1020 2313 0000 3102 0483 3754
Parafia
Ewangelicko-Augsburska
w Katowicach, ul. Warszawska 18

logo-centrum-diakonijne-sk-2-300x186

11728728_806917182756643_3317748669076980887_o

STALE

WYDARZENIA

 

WSPARCIE SŁONECZNEJ

10.03.2019 podczas nabożeństwa na rozpoczęcie 5. sesji Synodu Diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP Bozena Polak została uhonorowana Nagrodą Róży Lutra


5954f046b7670_o,size,969x565,q,71,h,c17184

BOŻENA POLAK laureatką nagrody Ostoi Pokoju im. Matki Ewy 2017. „Ostoja Pokoju” jest symbolem całkowitego i bezinteresownego oddania się drugiemu człowiekowi i szlachetnej działalności społeczno-charytatywnej.
Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/bytom/a/laureaci-nagrody-ostoi-pokoju-im-matki-ewy-2017-wybrani,12224589/

 

 

 

 

 

 

 



WAKACJE
DEY CAMP 2018

thumbnail of plakatday camp

thumbnail of paddingtonwww thumbnail of pipiwww


thumbnail of CZY BYŁEŚ JUŻ NA GOLGOCIE

Harmonogram pracy

HARMONOGRAM WYSTĘPÓW CHÓRU LARGO CANTABILE W ROKU 2012

6.01.2012 (piątek, godz. 17.00) – Koncert Kolęd w GOK w Psarach

  1. J.F. Haendel – „Raduj się świecie”

  2. Kolęda starofrancuska – „Gloria in excelsis Deo”

  3. J. Pierpont – „Już noc okrywa świat”

  4. kolęda francuska – Cicho na ziemię

  5. J. Brahms, opr. K. Hławiczka – „Kołysanka”

  6. Kolęda ukraińska – „Radość dziś nastała”

  7. Anonim, opr. ks. J. Łaś –„ Nie było miejsca”

  8. Moryto St. – Zaśpiewam Jezuskowi

18.01.2012 (środa, godz. 18.00, wyjazd ok. 16.30) – Centralne Nabożeństwo w ramach Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan w Gliwicach w Kościele pw Matki Boskiej Kochawińskiej

  1. Pieśń na wejście – J.F. Haendel – „Pokój i radość „

  2. W trakcie uwielbienia i próśb – J. Elsner, opr. J. Sztwiertnia – „O Panie mój”

  3. Po czterech Kyrie – Ks. A. Hławiczka – „Dziękuję Ci, mój Boże”

  4. Po Homilii – J. Brahms – „Kołysanka”

  5. Po wyznaniu wiary – Anonim, Mel. ukraińska – „Radość dziś nastała”

  6. Po modlitwie Ojcze Nasz – St. Moryto – „Zaśpiewam Jezuskowi”

  7. Na zakończenie – G.F. Haendel – „Raduj się świecie”

22.01.2012 (niedziela, godz 15.00) – Uroczytość kolędowa „Koncert Chórów na 100-lecie”
w Kościele w Katowicach Nikiszowcu

  1. . Brahms, opr. K. Hławiczka – „Kołysanka”

  2. Kolęda starofrancuska – “Gloria in excelsis Deo”

  3. T. Sikora – „Cisza dokoła”

  4. Kolęda ukraińska – „Radość dziś nastała”

  5. Moryto St. – „Zaśpiewam Jezuskowi”

  6. Anonim, opr. ks. J. Łaś – „Nie było miejsca”

  7. J.F. Haendel – „Raduj się świecie”

22.01.2012 (niedziela, godz. 17.00) – Centralne Nabożeństwo w ramach Tygodnia Modlitwy
o Jedność Chrześcijan w Katedrze Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach

  1. J. Brahms, opr. K. Hławiczka – „Kołysanka”

  2. Kolęda ukraińska – „Radość dziś nastała”

19.02.2012 (niedziela, godz. 9.30) – Uroczyste nabożeństwo w Siemianowicach Śląskich

  1. Ks. A. Hławiczka – „Chwała”

  2. J. Newton, opr. J. Diener – „Panie, przyjdź”

  3. G.F. Haendel – „Pokój i radość daj nam Panie”

  4. G.D. Weiss, G. Douglas – „Jaki piękny świat”

25.02.2012 (sobota, godz. 10.00) – Uroczyste nabożeństwo z okazji I Sesji Synodu Diecezjalnego

  1. J. Shuler – „Wybacz Panie dumę mą”

  2. J. Newton, opr. J. Diener – „Panie, przyjdź”

03.03.2012 (sobota, godz. 10.00) – Kulig w Istebnej

06.04.2012 (piątek, godz. 10.00) – Wielki Piątek – nagranie radiowe Nabożeństwa

  1. H. Kundzin – „Golgoto, Golgoto”

  2. A. Hławiczka – „Siedem słów Chrystusa na krzyżu” na głos recytujący, chór mieszany i organy

08.04.2012 (niedziela, godz. 10.00) – Niedziela Wielkanocna

  1. Anonim – „Alleluja” (Hosanna)

  2. Anonim – „Hosanna Barankowi”

22.04.2012 (niedziela, godz. 10.00) – Diecezjalny Zjazd Chórów w Pszczynie

  1. J. Podola – „Pan jest Pasterzem moim”

  2. J. Newton, opr. J. Diener – „Panie, przyjdź”

  3. Pieśń obowiązkowa – J.S. Bach – Zachowaj nas przy słowie Swym

20.05.2012 (niedziela, godz. 10.00) – Konfirmacja

  1. J. Podola – „Pan jest Pasterzem moim”

  2. J. Newton, opr. J. Diener – „Panie, przyjdź”

30.09.2012 (niedziela, godz. 10.00) – Pamiątka poświęcenia Kościoła Katowice, Święto żniwne,

10-lecie pracy Zakonu Joannitów w Katowicach

  1. J. Podola – Pan jest pasterzem moim

  2. Mel. ludowa, opr. K. Kaganiec – Ojcowski dom

7.10.2012 (niedziela, godz. 17.00) – Centralne Nabożeństwo – Ekumeniczne Święto Biblii

  1. J. Podola – Pan jest pasterzem moim

  2. J. Newton, opr. J. Diener – Panie, przyjdź

10.10.2012 (środa, godz. 17.00) – KONCERT JEDEN BÓG, TRZY RELIGIE, JEDEN GŁOS (Aula Wydziału Teologicznego UŚ)

  1. G.F. Haendel – Pokój i radość

  2. N. Blacha – Modlitwa o pokój

31.10.2012 (środa, godz. 17.00) – Nabożeństwo Reformacyjne, wręczenie Śląskich Szmaragdów

  1. J. Podola Pan jest pasterzem moim

  2. T. Sikora – Udziel pokoju

  3. J. Newton, opr. J. Diener – Panie, przyjdź

10.11.2012 (sobota, godz. 10.00) – Synod Diecezji Katowickiej

  1. J. Podola Pan jest pasterzem moim

  2. T. Sikora – Udziel pokoju

  3. M. Bliwert – Ojcze nasz

16.11.2012 (piątek, godz. 18.00) – nagranie telewizyjne do filmu dokumentalnego prezentującego ewangelickie kościoły neogotyckie na Górnym Śląsku „Dzieło łaski”

  1. J.S. Bach – Zachowaj nas przy słowie Swym

  2. F. Lubrich – Człowieczy krzyż

02.12.2012 (niedziela, godz. 10.00) – Nabożeństwo w I Niedzielę Adwentu

  1. T. Sikora – Pieśń na Adwent

  2. J.A. Hiller – Idzie już Pan nasz

24.12.2012 (poniedziałek, godz. 17.00) – Nabożeństwo Wigilijne

  1. J. Brahms – Kołysanka

  2. A. Uruski – Fr. Ryling – Zaśnij dziecino

25.12.2012 (wtorek, godz. 10.00) – Nabożeństwo Bożonarodzeniowe

  1. Kolęda starofrancuska – Gloria in excelsis Deo

  2. A.W. Abbey – Słuchaj, jak nam z nieba

6.01.2013 (niedziela, godz. 16.00) – Koncert Kolęd i Pastorałek

  1. J.F. Haendel – „Raduj się świecie”

  2. J. Brahms, opr. K. Hławiczka – „Kołysanka”

  3. J. Pierpont – Już noc okrywa świat

  4. Anonim, opr. ks. J. Łaś – „Nie było miejsca”

  5. Kolęda starofrancuska – „Gloria in excelsis Deo”

9.01.2013 (środa, godz. 18.00) – Tyskie Wieczory Kolędowe (Kościół Matki Bożej Królowej

Aniołów w Tychach Wilkowyjach)

  1. J.F. Haendel – „Raduj się świecie”

  2. A. Uruski – Fr. Ryling – „Zaśnij dziecino”

  3. J. Pierpont – „Już noc okrywa świat”

  4. kolęda francuska – Cicho na ziemię

  5. J. Brahms, opr. K. Hławiczka – „Kołysanka”

  6. Anonim, opr. ks. J. Łaś –„ Nie było miejsca”

  7. Kolęda ukraińska – „Radość dziś nastała”

  8. .W. Abbey – „Słuchaj, jak nam z nieba”

  9. Moryto St. – Zaśpiewam Jezuskowi

  10. Kolęda starofrancuska – „Gloria in excelsis Deo”

Strony: 1 2 3 4