Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach Ewangelickie Centrum Diakonijne "Słoneczna Kraina" Ewangelicki Cmentarz parafialny w Katowicach

Życzenia

Życzenia

A gdy nastał wieczór owego pierwszego dnia po sabacie i drzwi były zamknięte tam, gdzie uczniowie z bojaźni przed Żydami byli zebrani, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam! J 20,19

 

W tym roku i my możemy wczuć się w apostołów zamkniętych w czterech ścianach. Także my mierzymy się ze swoim niepokojem, lękiem o przyszłość, z niepewnością jutra. Jest nam źle, tak jak było uczniom, bo czuli się samotni, z dala od pozostałych przyjaciół. Jednak i do nas, zamkniętych w naszych domach, przychodzi zmartwychwstały Jezus, i do nas mówi „Pokój wam!”

Na tegoroczne Święta Wielkiej Nocy życzymy Wam, by Duch Święty wlewał w Wasze serca ten Chrystusowy pokój, pokój którego świat dać nam nie może. Życzymy tej radości spotkania z żyjącym Panem, jaka była udziałem Marii Magdaleny u progu pustego grobu. A przede wszystkim życzymy nadziei opartej na Tym, który pokonał grzech i śmierć, który ma w swoim ręku losy świata i los każdego z nas. Bo mimo wszystkich zawirowań i burz, które nami targają, On jest pewny. Ufajmy Jego słowom: „Nie lękaj się, Jam jest pierwszy i ostatni, i żyjący. Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła.”

Żyjmy tą wiarą i nadzieją, że jesteśmy w rękach kochającego Zbawiciela. Niech ta nadzieja oraz pokój wypływają z nas i trafiają do tych wszystkich, którzy nie widzą nadziei w tym pełnym niepokoju świecie.

 

Złączeni z Wami w modlitwie,

bp Marian Niemiec

ks. Zbigniew Obracaj

dk. Dorota Obracaj

© 2021: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach | Projekt i wykonanie fober.pl