Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach Ewangelickie Centrum Diakonijne "Słoneczna Kraina" Ewangelicki Cmentarz parafialny w Katowicach Szkółka niedzielna

Ogłoszenia parafialne

24 stycznia – 3. niedziela po Epifanii

  1. Dziś, o godzinie 15.50 w programie 3 TVP, nadawane będzie nabożeństwo z kościoła w Giżycku. Kazanie wygłosi ks. Krystian Borkowski. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa.
  2. Są dostępne kalendarze trzech religii. Są również Kalendarze książkowe wraz z Biblią na co dzień.
  3. W informatorze parafialnym, znajdującym się również na stronie parafii znajduje się sprawozdanie za zeszły rok, co jest ważne z powodu zaplanowanego na najbliższą niedzielę Zgromadzenia parafialnego.
  4. W niedzielę za tydzień nabożeństwo główne o 10.00 i o 19.00 nabożeństwo wieczorne z Komunią Św. w sali parafialnej.
  5. Dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się w naszym kościele centralne nabożeństwo ekumeniczne Śląskiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej, transmitowane przez Radio Katowice. TVP3 przeprowadzi krótką relację z tego nabożeństwa Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kościele lub za pośrednictwem przekazu internetowego. W związku z tym nie będzie dzisiaj nabożeństwa wieczornego.
  6. W sobotę o godz. 11.00 w naszym kościele odbędzie się uroczyste wprowadzenie w urząd Ewangelickiego Biskupa Wojskowego ks. Marcina Makuli z Golasowic. Z powodu ograniczeń epidemiologicznych zachęcamy do uczestniczenia w tym wydarzeniu poprzez transmisję internetową.
  7. Przy tej okazji podajemy, że na stronie parafii pojawiła się ikonka bezpośrednio kierująca do transmisji nabożeństw. Jest to czerwony kwadrat w prawym górnym rogu strony z napisem YouTube, znajduje się zaraz obok ikony Facebooka .

Z żałobnej karty: śp. Anna Szturc z d. Mendrek, ur. 26.06.1922 r. w Kiczycach, zam. Katowice ul. B. Chrobrego 17/49, zmarła 22.02. w domu, przeżyła 98 lat. Pozostawiła: 2 synów, synowa, 2 wnuczki z mężami, 3 prawnuków. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 26.01. o godz. 11.00 na naszym cmentarzu.

© 2024: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach | Projekt i wykonanie fober.pl