Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach Ewangelickie Centrum Diakonijne "Słoneczna Kraina" Ewangelicki Cmentarz parafialny w Katowicach Szkółka niedzielna

Jak zgłosić Komunię domową/szpitalną?

Osoby, które z różnych przyczyn nie są w stanie uczestniczyć w nabożeństwie, a pragną przyjąć Sakrament Stołu Pańskiego mogą poprosić o tak zwana komunię domową, czyli krótkie domowe nabożeństwo spowiednio-komunijne, w którym mogą również uczestniczyć wszyscy domownicy. Komunię domową prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio u duchownych, z dokładnym adresem zamieszkania oraz telefonem zwrotnym, co ułatwi dotarcie na miejsce i doprecyzowanie terminu spotkania.

Prosimy, aby się nie krępować zgłaszać potrzebę Komunii, zwłaszcza kiedy sytuacja jest pilna np. gdy ktoś umiera lub znajduje się w szpitalu. Za Komunię domową nie pobiera się opłat.

Nagłe, pilne wezwanie do szpitala również prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio do któregoś z duchownych.

Sakrament Komunii Św. udzielany jest osobom przytomnym i świadomym. W przypadku, kiedy osoba jest nieprzytomna duchowny, po zmówionej modlitwie, udziela błogosławieństwa.


© 2024: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach | Projekt i wykonanie fober.pl