Sierpień 2018
poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota niedziela
30 lipca 2018 31 lipca 2018 1 sierpnia 2018 2 sierpnia 2018 3 sierpnia 2018 4 sierpnia 2018 5 sierpnia 2018

Kategoria: PARAFIALNE10. NIEDZIELA PO TRÓJCY ŚWIĘTEJ

6 sierpnia 2018 7 sierpnia 2018 8 sierpnia 2018 9 sierpnia 2018 10 sierpnia 2018 11 sierpnia 2018 12 sierpnia 2018

Kategoria: PARAFIALNE11. NIEDZIELA PO TRÓJCY ŚWIĘTEJ

13 sierpnia 2018 14 sierpnia 2018 15 sierpnia 2018 16 sierpnia 2018 17 sierpnia 2018 18 sierpnia 2018 19 sierpnia 2018

Kategoria: PARAFIALNE12. NIEDZIELA PO TRÓJCY ŚWIĘTEJ

20 sierpnia 2018

Kategoria: SŁONECZNA KRAINAWarsztaty teatralne

21 sierpnia 2018 22 sierpnia 2018 23 sierpnia 2018 24 sierpnia 2018 25 sierpnia 2018 26 sierpnia 2018

Kategoria: PARAFIALNE13. NIEDZIELA PO TRÓJCY ŚWIĘTEJ

27 sierpnia 2018 28 sierpnia 2018

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie sympatyków

29 sierpnia 2018 30 sierpnia 2018 31 sierpnia 2018 1 września 2018 2 września 2018

Co się wydarzyło

SŁONECZNA KRAINA

Ewangelickie
Centrum Diakonijne
„Słoneczna Kraina”

ul. J. Dudy-Gracza 6
40-008 Katowice

+48 513 518 466
sloneczna.kraina@luteranie.pl

Konto Bank PKO BP I O/ Katowice
10 1020 2313 0000 3102 0483 3754
Parafia
Ewangelicko-Augsburska
w Katowicach, ul. Warszawska 18

logo-centrum-diakonijne-sk-2-300x186

11728728_806917182756643_3317748669076980887_o

STALE

WYDARZENIA

 

WSPARCIE SŁONECZNEJ


5954f046b7670_o,size,969x565,q,71,h,c17184

BOŻENA POLAK laureatką nagrody Ostoi Pokoju im. Matki Ewy 2017. „Ostoja Pokoju” jest symbolem całkowitego i bezinteresownego oddania się drugiemu człowiekowi i szlachetnej działalności społeczno-charytatywnej.
Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/bytom/a/laureaci-nagrody-ostoi-pokoju-im-matki-ewy-2017-wybrani,12224589/

 

 

 

 

 

 

 



WAKACJE
DEY CAMP 2018

thumbnail of plakatday camp

thumbnail of paddingtonwww thumbnail of pipiwww


thumbnail of CZY BYŁEŚ JUŻ NA GOLGOCIE

Chórzyści

chor-FOTO

Aleksandra Maciejczyk (z domu Bobrzyk) – dyrygent chóralny, pedagog, kierownik Wydziału Rytmiki Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku wychowania muzycznego w ramach dwóch specjalności: rytmiki, jak również prowadzenia zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych oraz nauczania muzyki w szkole z roku 2000. W 2011 roku obroniła doktorat w dziedzinie dyrygentury chóralnej na Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Doświadczenie chórmistrzowskie zdobywała z następującymi zespołami: Chórem dziecięcym POSM I st. im. St. Moniuszki w Katowicach, Chórem mieszanym Nowego Przymierza Parafii Ewangelicko-Metodystycznej w Katowicach oraz Chórem Mieszanym Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Drogomyślu. Obecnie prowadzi Chór męski POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Chór mieszany Largo Cantabile Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach.
Aktywność swą kierunkuje również na działalność naukową obejmującą dziedziny: chóralistyki, pracy nad głosem dziecka, rytmiki, pedagogiki, arteterapii.

Soprany
Beata BUCHCIK Beata CZYŻ Alicja DYLEWSKA Lidia HENSZKE Bogumiła HILDEBRANDT Danuta JANY Gabriela JONSZTA Marianna KABELIS-SZOSTAKOWSKA Urszula KOWALSKA Maria KRZĘTOWSKA Helena KUBOK Danuta KWIATKOWSKA Danuta LAGIERSKA Anna PILARCZYK Róża PŁACZEK Bożena POLAK Łucja SCHOLL Henryka UNICKA Lidia WIŚNIEWSKA-CIEŚLAR oraz gościnnie Aleksandra MADEJ Gabriela MYSZOR

Alty
Halina BOBRZYK Gabriela FILOSEK Maria JASIEWICZ Anna KUREK Zofia ORSZULIK Grażyna PRZECZEK Ewa RUTKOWSKA Urszula SŁABIŃSKA Małgorzata SZNICER oraz gościnnie Anna MAJEWSKA Małgorzata MOKRUS Urszula MYSZOR Iwona TARGOSZ

Tenory
Helmut FOLWARCZNY Lech HEINRICH Włodzimierz KABELIS-SZOSTAKOWSKI Gerard KUC Ksawery MIERZEJEWSKI Władysław Jerzy REIMANN ks. bp Tadeusz SZURMAN oraz gościnnie Filip CHLEBICKI Karol JAJE Łukasz MIKOŁAJCZYK Dawid MAKOSZ Korneliusz MYSZOR Kazimierz SALIK Michał SIUDEJA

Basy
Norbert BUREK Jan Maria DYGA Andrzej JONSZTA Sławomir KOLARCZYK Czesław KOWALSKI Zbigniew MACIOŁA Jerzy SIECHOWSKI oraz gościnnie Paweł CIEPLAK Andrzej FILIPEK Jan MYSZOR Jan PORZUCZEK Krystian TOMALKA Miłosz WIDAWSKI Oskar ZGOŁA