Czerwiec 2018
poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota niedziela
28 maja 2018

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie studentów

29 maja 2018

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie seniorów

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie sympatyków

Kategoria: SŁONECZNA KRAINASpotkanie z Romanem Majewskim Temat: Rycerze Kolumba w Polsce

Kategoria: PARAFIALNEzebranie Rady Parafialnej

30 maja 2018

Kategoria: PARAFIALNEpróba chóru

31 maja 2018 1 czerwca 2018 2 czerwca 2018 3 czerwca 2018

Kategoria: PARAFIALNE1. NIEDZIELA PO TRÓJCY ŚWIĘTEJ

4 czerwca 2018

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie studentów

5 czerwca 2018 6 czerwca 2018

Kategoria: PARAFIALNEpróba chóru

7 czerwca 2018

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie z Biblią

8 czerwca 2018

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie młodzieżowe

9 czerwca 2018

Kategoria: PARAFIALNEprzegląd pieśni

10 czerwca 2018

Kategoria: PARAFIALNE2. NIEDZIELA PO TRÓJCY ŚWIĘTEJ

11 czerwca 2018

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie studentów

12 czerwca 2018

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie Koła Pań

13 czerwca 2018

Kategoria: PARAFIALNEkoncert chóru parafialnego w Senior Residence

14 czerwca 2018

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie z Biblią

15 czerwca 2018

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie młodzieżowe

16 czerwca 2018 17 czerwca 2018

Kategoria: PARAFIALNE3. NIEDZIELA PO TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie PTEw

18 czerwca 2018 19 czerwca 2018 20 czerwca 2018

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie chórzystów, potkanie sympatyków

21 czerwca 2018

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie z Biblią

22 czerwca 2018 23 czerwca 2018 24 czerwca 2018

Kategoria: PARAFIALNE4. NIEDZIELA PO TRÓJCY ŚWIĘTEJ

25 czerwca 2018

Kategoria: SŁONECZNA KRAINAPodróż z Paddingtonem

26 czerwca 2018 27 czerwca 2018 28 czerwca 2018 29 czerwca 2018 30 czerwca 2018 1 lipca 2018

Co się wydarzyło

SŁONECZNA KRAINA

Ewangelickie
Centrum Diakonijne
„Słoneczna Kraina”

ul. J. Dudy-Gracza 6
40-008 Katowice

+48 513 518 466
sloneczna.kraina@luteranie.pl

Konto Bank PKO BP I O/ Katowice
10 1020 2313 0000 3102 0483 3754
Parafia
Ewangelicko-Augsburska
w Katowicach, ul. Warszawska 18

logo-centrum-diakonijne-sk-2-300x186

11728728_806917182756643_3317748669076980887_o

STALE

WYDARZENIA

 

WSPARCIE SŁONECZNEJ


5954f046b7670_o,size,969x565,q,71,h,c17184

BOŻENA POLAK laureatką nagrody Ostoi Pokoju im. Matki Ewy 2017. „Ostoja Pokoju” jest symbolem całkowitego i bezinteresownego oddania się drugiemu człowiekowi i szlachetnej działalności społeczno-charytatywnej.
Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/bytom/a/laureaci-nagrody-ostoi-pokoju-im-matki-ewy-2017-wybrani,12224589/

 

 

 

 

 

 

 



WAKACJE
DEY CAMP 2018

thumbnail of plakatday camp

thumbnail of paddingtonwww thumbnail of pipiwww


thumbnail of CZY BYŁEŚ JUŻ NA GOLGOCIE

Chórzyści

chor-FOTO

Aleksandra Maciejczyk (z domu Bobrzyk) – dyrygent chóralny, pedagog, kierownik Wydziału Rytmiki Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku wychowania muzycznego w ramach dwóch specjalności: rytmiki, jak również prowadzenia zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych oraz nauczania muzyki w szkole z roku 2000. W 2011 roku obroniła doktorat w dziedzinie dyrygentury chóralnej na Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Doświadczenie chórmistrzowskie zdobywała z następującymi zespołami: Chórem dziecięcym POSM I st. im. St. Moniuszki w Katowicach, Chórem mieszanym Nowego Przymierza Parafii Ewangelicko-Metodystycznej w Katowicach oraz Chórem Mieszanym Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Drogomyślu. Obecnie prowadzi Chór męski POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Chór mieszany Largo Cantabile Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach.
Aktywność swą kierunkuje również na działalność naukową obejmującą dziedziny: chóralistyki, pracy nad głosem dziecka, rytmiki, pedagogiki, arteterapii.

Soprany
Beata BUCHCIK Beata CZYŻ Alicja DYLEWSKA Lidia HENSZKE Bogumiła HILDEBRANDT Danuta JANY Gabriela JONSZTA Marianna KABELIS-SZOSTAKOWSKA Urszula KOWALSKA Maria KRZĘTOWSKA Helena KUBOK Danuta KWIATKOWSKA Danuta LAGIERSKA Anna PILARCZYK Róża PŁACZEK Bożena POLAK Łucja SCHOLL Henryka UNICKA Lidia WIŚNIEWSKA-CIEŚLAR oraz gościnnie Aleksandra MADEJ Gabriela MYSZOR

Alty
Halina BOBRZYK Gabriela FILOSEK Maria JASIEWICZ Anna KUREK Zofia ORSZULIK Grażyna PRZECZEK Ewa RUTKOWSKA Urszula SŁABIŃSKA Małgorzata SZNICER oraz gościnnie Anna MAJEWSKA Małgorzata MOKRUS Urszula MYSZOR Iwona TARGOSZ

Tenory
Helmut FOLWARCZNY Lech HEINRICH Włodzimierz KABELIS-SZOSTAKOWSKI Gerard KUC Ksawery MIERZEJEWSKI Władysław Jerzy REIMANN ks. bp Tadeusz SZURMAN oraz gościnnie Filip CHLEBICKI Karol JAJE Łukasz MIKOŁAJCZYK Dawid MAKOSZ Korneliusz MYSZOR Kazimierz SALIK Michał SIUDEJA

Basy
Norbert BUREK Jan Maria DYGA Andrzej JONSZTA Sławomir KOLARCZYK Czesław KOWALSKI Zbigniew MACIOŁA Jerzy SIECHOWSKI oraz gościnnie Paweł CIEPLAK Andrzej FILIPEK Jan MYSZOR Jan PORZUCZEK Krystian TOMALKA Miłosz WIDAWSKI Oskar ZGOŁA