Kwiecień 2018
poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota niedziela
26 marca 2018

Kategoria: PARAFIALNEkoncert pasyjny

Kategoria: PARAFIALNEKoncert Pasyjny

27 marca 2018

Kategoria: SŁONECZNA KRAINAwieczór poezji i muzyki

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie sympatyków

28 marca 2018

Kategoria: PARAFIALNEpróba chóru

29 marca 2018

Kategoria: PARAFIALNEWIELKI CZWARTEK

30 marca 2018

Kategoria: PARAFIALNEWIELKI PIĄTEK

31 marca 2018 1 kwietnia 2018

Kategoria: PARAFIALNEWIELKANOC

2 kwietnia 2018

Kategoria: PARAFIALNEPONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

3 kwietnia 2018

Kategoria: PARAFIALNEDiecezjalny Zjazd Młodzieży w Żorach

Kategoria: PARAFIALNEzebranie Rady Parafialnej

4 kwietnia 2018

Kategoria: PARAFIALNEpróba chóru

5 kwietnia 2018

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie z Biblią

6 kwietnia 2018

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie młodzieżowe

7 kwietnia 2018 8 kwietnia 2018

Kategoria: PARAFIALNEQUASIMODOGENITI

9 kwietnia 2018

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie studentów

10 kwietnia 2018

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie Koła Pań

11 kwietnia 2018

Kategoria: PARAFIALNEpróba chóru

12 kwietnia 2018

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie z Biblią

13 kwietnia 2018

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie młodzieżowe

14 kwietnia 2018

Kategoria: PARAFIALNEśniadanie dla panów w Chorzowie

15 kwietnia 2018

Kategoria: PARAFIALNEMISERICORDIAS DOMINI

16 kwietnia 2018

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie studentów

17 kwietnia 2018

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie PTEw

18 kwietnia 2018

Kategoria: PARAFIALNEmaraton biblijny w kaplicy CH Silesia City Center

Kategoria: PARAFIALNEpróba chóru

19 kwietnia 2018

Kategoria: PARAFIALNEsympozjum biblijne w Bibliotece Śląskiej

20 kwietnia 2018

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie młodzieżowe

21 kwietnia 2018

Kategoria: PARAFIALNEordynacja Marty Zachraj i Bogusława Sebesty w Golasowicach

22 kwietnia 2018

Kategoria: PARAFIALNEJUBILATE

Kategoria: PARAFIALNEŚwięto pieśni

23 kwietnia 2018

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie studentów

24 kwietnia 2018

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie seniorów

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie sympatyków

25 kwietnia 2018

Kategoria: PARAFIALNEpróba chóru

26 kwietnia 2018

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie z Biblią

27 kwietnia 2018

Kategoria: PARAFIALNEspotkanie młodzieżowe

28 kwietnia 2018 29 kwietnia 2018

Kategoria: PARAFIALNECANTATE

30 kwietnia 2018 1 maja 2018 2 maja 2018 3 maja 2018 4 maja 2018 5 maja 2018 6 maja 2018

Co się wydarzyło

SŁONECZNA KRAINA

Ewangelickie
Centrum Diakonijne
„Słoneczna Kraina”

ul. J. Dudy-Gracza 6
40-008 Katowice

+48 513 518 466
sloneczna.kraina@luteranie.pl

Konto Bank PKO BP I O/ Katowice
10 1020 2313 0000 3102 0483 3754
Parafia
Ewangelicko-Augsburska
w Katowicach, ul. Warszawska 18

logo-centrum-diakonijne-sk-2-300x186

11728728_806917182756643_3317748669076980887_o

STALE

WYDARZENIA

 

WSPARCIE SŁONECZNEJ


5954f046b7670_o,size,969x565,q,71,h,c17184

BOŻENA POLAK laureatką nagrody Ostoi Pokoju im. Matki Ewy 2017. „Ostoja Pokoju” jest symbolem całkowitego i bezinteresownego oddania się drugiemu człowiekowi i szlachetnej działalności społeczno-charytatywnej.
Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/bytom/a/laureaci-nagrody-ostoi-pokoju-im-matki-ewy-2017-wybrani,12224589/

 

 

 

 

 

 

 



WAKACJE
DEY CAMP 2018

thumbnail of plakatday camp


thumbnail of CZY BYŁEŚ JUŻ NA GOLGOCIE

Harmonogram pracy

CHÓR KATEDRALNY „LARGO CANTABILE”

Harmonogram pracy – marzec-maj 2018

24.03.2018 (sobota koncert godz. 19.00, próba godz. 17.00, Kościół NSPJ i św. Jana Bosko
w Katowicach-Piotrowicach, ul. Fredry 26
) – Koncert muzyki pasyjnej

  1. Tadeusz Sikora – Krzyż, Jezus, Cierpienie
  2. Karol Antoniewicz – W krzyżu cierpienie
  3. Halina Kudzin, opr. O. Leon Wojsyk – Golgoto, Golgoto
  4. Zofia Jasnota, opr. Tadeusz Hanik – Ogród Oliwny
  5. Ks. Adam Hławiczka – Modlitwa w Getsemane
  6. Ks. Adam Hławiczka – Siedem słów Chrystusa na krzyżu
  7. Mikołaj Izotów – Wiesz li, jak Jezus umierał
  8. Fryderyk Chopin, opr. Tomasz Flasza – U stóp krzyża Matka stała
  9. Ks. Adam Hławiczka – Dziękuję Ci, mój Boże

Organy: Gabriela Jonszta, recytacja: Tadeusz Chmiel

25.03.2018 (niedziela, godz. 11.00 Gliwice, wyjazd samochodami 9.30) –

Nabożeństwo w Niedzielę Palmową w Gliwicach

  1. Mirosław Bliwert – Trwaj przy mnie trwaj
  2. Tadeusz Sikora – Krzyż, Jezus, Cierpienie
  3. Karol Antoniewicz – W krzyżu cierpienie
  4. Halina Kudzin, opr. O. Leon Wojsyk – Golgoto, Golgoto
  5. Zofia Jasnota, opr. Tadeusz Hanik – Ogród Oliwny
  6. Ks. Adam Hławiczka – Dziękuję Ci, mój Boże

30.03.2018 (piątek, godz. 10.00) – Wielki Piątek

  1. Karol Antoniewicz – W krzyżu cierpienie
  2. Ks. Adam Hławiczka – Siedem słów Chrystusa na krzyżu

1.04.2018 (niedziela, godz. 10.00) – Wielkanoc

  1. Anonim – Hosanna Barankowi
  2. Robert Lowry – W ciemny grób złożon Pan (Alleluja, zmartwychwstał Pan)

21.04.2018 (sobota, godz. 10.00, Golasowice) – Ordynacja parafianina z Katowic

Bogusława Sebesty w Golasowicach

  1. muz. Józef Podola, tekst Psalm 23 – Pan jest pasterzem moim
  2. Georg Friedrich Haendel – Pokój i radość daj nam Panie
  3. Ks. Adam Hławiczka – Dary Ducha Świętego
  4. Anonim Irlandzkie błogosławieństwa

22.04.2018 (niedziela) – Zjazd Chórów w Kluczborku

  1. Fryderyk Chopin, opr. Tomasz Flasza – U stóp krzyża Matka stała
  2. Ennio Morricone, opr. A. Maciejczyk, sł. U. Myszor – Ty mnie znasz jak nikt
  3. Pieśń wspólna – Anonim Irlandzkie błogosławieństwa

9.06.2018 (sobota, cały dzień) – II Ogólnopolski Przegląd Pieśni Ewangelickiej

(obsługa Konkursu, ewentualnie koncert)

13.06.2018 (środa, godz. 10.30) – Koncert w Senior Residence

Repertuar w trakcie ustalania


Harmonogram pracy w okresie luty-czerwiec 2016

20.02.2016 (sobota, godz. 9.00) – Kulig w Pisku w Czechach

25.03.2016 (piątek, godz. 10.00) – Nabożeństwo Wielkopiątkowe

  1. T. Sikora – „Krzyż-Jezus-Cierpienie”
  2. J. Gawlas – „A gdy było około szóstej godziny”

27.03.2016 (niedziela, godz. 10.00) – Nabożeństwo Wielkanocne

  1. James Mc Granahan, sł. D.W. Whittle – „O dniu boleści, żalu”
  2. M. Drischner – „Halleluja”

W kwietniu w wybrane dni odbędą się dodatkowe próby w piątki: 1.04., 8.04.

15.04.2016 (piątek, godz. 16.00-20.00) – NAGRANIA (I sesja)

  1. J.A. Hiller – „Idzie już Pan nasz”

  2. M. Bliwert – „Trwaj przy mnie trwaj”

  3. T. Sikora – „Cisza dokoła”

  4. M. Drischner – „Halleluja”

  5. J.S. Bach – „Zachowaj nas przy słowie swym”

24.04.2016 (niedziela, cały dzień) – Diecezjalny Zjazd Chórów w Hołdunowie

  1. A. Hławiczka – „Dary Ducha Świętego”

  2. R. Twardowski – „Pieśń” /Czego chcesz od nas, Panie/

  3. J.S. Bach – „Zachowaj nas przy słowie swym” /pieśń wspólna/

8.05.2016 (niedziela, godz. 10.00) – Konfirmacja

  1. J. Podola – „Pan jest pasterzem moim”

  2. J.S. Bach – „Zachowaj nas przy słowie swym”

15.05.2016 (niedziela, Zielone Świątki) – Wyjazd na Jajecznicę

W czerwcu w wybrane dni odbędą się dodatkowe próby w piątki: 3.06., 10.06.

17.06.2016 (piątek, godz. 16.00-20.00) – NAGRANIA (II sesja)

  1. J. Podola – „Pan jest pasterzem moim”

  2. J. Podola – „Pieśń dziękczynienia”

  3. T. Sikora – „Udziel pokoju”

  4. A. Hławiczka – „Dary Ducha Świętego”

  5. M. Bliwert – „Słowa Twego dar szlachetny”

19.06.2016 (niedziela, godz. 10.00) – Koncert na zakończenie sezonu artystycznego

Repertuar w trakcie ustalania

22.06.2016 (środa, godz. 16.00) – Biesiada Chórowa w Słonecznej Krainie

 


 

Harmonogram pracy w styczniu 2015

18.01.2015 (niedziela, godz. 16.00, wyjazd ok. godz.12.30) – Koncert kolęd w Dobrzeniu Wielkim

1. G.F. Haendel – „Raduj się świecie”

2. T. Sikora – „Cisza dokoła”

3. E.S. Lorenz – „Na Judei błoniach”

4. A. Uruski, Fr. Ryling – „Zaśnij dziecino”

5. Kolęda ukraińska – „Radość dziś nastała”

6.St. Moryto – „Zaśpiewam Jezuskowi”

7. J. Brahms – „Kołysanka”

8. kolęda starofrancuska – „Aniołowie Gloria in excelsis”

9. ks. Józef Łaś – „Nie było miejsca w gospodzie”

10. kolęda starofrancuska – „Cicho na ziemię”

11. J. Pierpont – „Jingle bells

12. „Adeste Fideles”

06.01.2015 (wtorek, godz. 10.00, próba godz. 9.00) – Święto Trzech Króli

1. G.F. Haendel – „Raduj się świecie”

2. T. Sikora – „Cisza dokoła”

3. E.S. Lorenz – „Na Judei błoniach”

4. Kolęda ukraińska – „Radość dziś nastała”

5. St. Moryto – „Zaśpiewam Jezuskowi”

6.J. Brahms – „Kołysanka”

  1. J. Pierpont – „Jingle bells”

Strony: 1 2 3 4