Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach Ewangelickie Centrum Diakonijne "Słoneczna Kraina" Ewangelicki Cmentarz parafialny w Katowicach Szkółka niedzielna

Ogłoszenia parafialne

10.01.2021 – 1. niedziela po Epifanii

  1. Dziś, o godzinie 15.50 w programie 3 TVP, nadawane będzie nabożeństwo z kościoła Zbawiciela w Kluczborku. Kazanie wygłosi ks. Mateusz Łaciak. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa.
  2. Dzisiaj o 19.00 nabożeństwo wieczorne.
  3. Są dostępne kalendarze trzech religii. Są również Kalendarze książkowe wraz z Biblią na co dzień. Jest również pierwszy w tym roku numer informatora parafialnego, jest również dostępny najnowszy nr Zwiastuna. Zachęcamy do zapisywania się na prenumeratę Zwiastuna. Ostatnia szansa, ponieważ musimy w wydawnictwie określić liczbę zamawianych egzemplarzy.
  4. W niedzielę za tydzień nabożeństwo główne o 10.00 i o 19.00 nabożeństwo wieczorne z Komunią Św.
  5. Za dwa tyg. o godz. 17.00 odbędzie się w naszym kościele centralne ekumeniczne Śląskiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej, transmitowane przez radio i telewizję. Serdecznie zapraszamy. W związku z tym za dwa tyg. nie będzie nabożeństwa wieczornego.
  6. Natomiast sprawozdawcze zgromadzenie parafialne odbędzie się w niedzielę 31.01
  7. Zachęcamy do zgłaszania się do obsługi transmisji nabożeństw. Warto, by ta inicjatywa była kontynuowana i by była zachowana ciągłość niedzielnych i świątecznych przekazów.

 

Z żałobnej karty

Bogu Wszechmogącemu Panu życia i śmierci upodobało się dnia 3.01.2021 r. odwołać z doczesności do wieczności, Świętej pamięci Adama Mikołaja Dobosza, syna Mikołaja i Edyty, ur. w Sosnowcu, dnia 10.01.1942 roku. Pozostawił pogrążonych w smutku: żonę, dwóch synów z rodzinami, dwie wnuczki. Pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu.

© 2024: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach | Projekt i wykonanie fober.pl