Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach Ewangelickie Centrum Diakonijne "Słoneczna Kraina" Ewangelicki Cmentarz parafialny w Katowicach Szkółka niedzielna

Ogłoszenia parafialne

10 maja – Cantate

 1. Nabożeństwa w naszym kościele odbywają się o:

godz. 10.00
godz. 17.00

Ze względu na rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia ustalające, że na nabożeństwie w kościele może znajdować się 1 osoba na 15 m2 powierzchni kościoła informujemy, że podczas nabożeństw w kościele może przebywać 60 osób. W związku z tym prosimy chcących wziąć udział w nabożeństwie o kontakt telefoniczny z kancelarią parafialną lub duchownymi.

 1. Najbliższe nabożeństwa będą bez sakramentu Komunii Świętej.
 2. W związku z tym, że nadal istnieje stan zagrożenia przypominamy, że zasada: „Chroń życie – zostań w domu” jest najbezpieczniejsza dla nas i dla innych.
 3. Prosimy seniorów, żeby pozostali w domach i cierpliwie czekali na „lepsze czasy”.
 4. Prosimy, żeby osoby chore, nawet tylko przeziębione i z lekkim katarem zostały w domu.
 5. Do odwołania nie będą się odbywały szkółki niedzielne i spotkania (tzw. herbatki) po nabożeństwie.
 6. Osoby przychodzące na nabożeństwo muszą mieć założoną maseczkę i bezwzględnie przestrzegać zaleceń Proboszcza i Rady Parafialnej np. dotyczących stosowania środków dezynfekcyjnych, wskazanego miejsca w kościele, uczestniczenia w nabożeństwie przez cały czas w maseczce.
 7. Zachęcamy do oglądania nabożeństw nadawanych w Internecie.
 8. 10 maja o godz. 13.00 w TVP 3 odbędzie się transmisja nabożeństwa.
 9. 19 maja w naszym kościele o godz. 13.00 odbędzie się nagranie nabożeństwa, które będzie emitowane na antenie TVP 3 24.05. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym szczególnym, wtorkowym nabożeństwie.
 10. Codziennie Chrześcijańska Telewizja Internetowa nadaje „codziennik biblijny” krótkie rozważanie Bożego Słowa.
 11. W dalszym ciągu wstrzymane są wszystkie spotkania parafialne: lekcje religii, próby chóru, spotkanie z Biblią, spotkanie z pieśnią i modlitwą.
 12. Spotkania sympatyków odbywają się online, chętnych prosimy o kontakt mailowy z ks. Zbigniewem Obracajem.
 13. Dla prenumeratorów Zwiastun Ewangelicki jest do odebrania w kancelarii parafialnej. Zwiastun Ewangelicki jest dostępny bezpłatnie w Internecie
 14. W okresie od Wielkanocy do Świąt Zesłania Ducha Świętego zbierana jest w Kościele ofiara na fundusz Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. Ofiarę można wpłacić na rachunek bankowy Parafii z dopiskiem BPGA. Nr rachunku 6262 1020 2313 0000 3002 0174 9043.
 15. Na stronie Parafii w zakładce darowizny można dokonać szybkiego przelewu na rachunek Parafii poprzez system dotpay. Zachęcamy do korzystania z tej możliwości
 16. Zachęcamy do telefonicznego kontaktu z duszpasterzami. Numery tel. podane są na stronie internetowej w dziale kontakt.

Z żałobnej karty:

Bogu Wszechmogącemu Panu życia i śmierci upodobało się dnia 7.05.2020 r. odwołać z doczesności do wieczności, Świętej pamięci Józefa Pagora, syna Władysława i Marii, ur. w Katowicach, dnia 30 grudnia 1926 roku. Pozostawił pogrążonych w smutku: żonę z dalszą rodziną, siostrę i bratową z rodziną. Pogrzeb odbędzie się 11.05 o godz. 11.00 na cmentarzu przy ul. Francuskiej.

© 2024: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach | Projekt i wykonanie fober.pl