Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach Ewangelickie Centrum Diakonijne "Słoneczna Kraina" Ewangelicki Cmentarz parafialny w Katowicach Szkółka niedzielna

Ogłoszenia parafialne

11 października – 18. niedziela po Trójcy Świętej

 

  1. Dzisiaj o godz. 19.00 nabożeństwo wieczorne, a za tydzień nabożeństwa o godz. 10.00 i o 19.00 z Komunią Św.
  2. Lekcje religii w tym tygodniu według planu.
  3. We wtorek zapraszamy na spotkanie pań o godz. 17.00.
  4. W środę o 18.00 próba chóru tutaj w kościele.
  5. W piątek o 17.30 spotkanie młodzieży.

 

Z żałobnej karty:

  • 4 października 2020 roku po długiej chorobie w wieku 88 lat zmarła śp. siostra diakonisa Maria Czyż, która urodziła się 16.01.1932 roku w Wiśle.
  • 7 października w wieku 57 lat zmarł ks. Piotr Wowry, ur. 12.06.1963 r. w Cieszynie – proboszcz parafii w Ustroniu, radca Konsystorza, członek Rady Diakonii, delegat do Synodu Kościoła. Pogrzeb odbył się wczoraj w Ustroniu. Pozostawił żonę i dalszą rodzinę.
  • 8 października w wieku 84 lat zmarł biskup senior Jan Szarek, ur. 13 lutego 1936 w Bielsku. – zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, prezes Polskiej Rady Ekumenicznej, prezes Diakonii Polskiej. Pogrzeb odbędzie się w sobotę w Bielsku. Biskup pozostawił syna i córkę z rodzinami.
  • 5 października w wieku 85 lat zmarła Helena Kopytko, ur. 18.02.1935 w Skoczowie, Pozostawiła dwóch synów i córkę z rodzinami, w tym 8 wnuków i 20 prawnuków, a także siostrę i trzy bratowe z rodzinami. Pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu,
  • 7 października w wieku 93 lat zmarła w Dzięgielowie Irena Bąk, ur. 2.02.1927 r. Pozostawiła brata z rodziną. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00 na naszym cmentarzu.

 

List Biskupa

Zawsze jesteśmy pełni ufności i wiemy, że dopóki przebywamy w ciele, jesteśmy oddaleni od Pana; gdyż w wierze, a nie w oglądaniu pielgrzymujemy.” 2 Kor 5,6-7

„Ja jednak wierzę, że ujrzę dobroć Pana w krainie żyjących.” Ps. 27,13

 

Siostry i bracia w Jezusie Chrystusie,

w ostatnich dniach dotarły do nas informacje o śmierci śp. siostry diakonisy Marii Czyż, która zmarła po długiej chorobie w wieku 88 lat, śp. ks. Piotra Wowrego, proboszcza parafii w Ustroniu, który przeżył 57 lat oraz śp. bp. seniora Jana Szarka, który odszedł w wieku 84 lat.

Bp Jan Szarek i ks. Piotr Wowry zachorowali ostatnio na COVID-19. Docierają do nas informacje o wiernych naszego Kościoła, którzy również zmagają się z koronawirusem, nierzadko przebywają w szpitalach.

Być może macie w swoim bliskim otoczeniu osoby, które zachorowały na COVID-19. Być może są to Wasi bliscy, członkowie rodzin, przyjaciele lub sąsiedzi. Być może zastanawiacie się nad swoją przyszłością, zagrożeniem dla siebie i tych, których macie w swoich sercach.

Słowa „być może” brzmią zresztą w tym czasie, który przeżywamy szczególnie złowrogo i nieprzyjemnie. Przyszłości nigdy nie można zaplanować, ale dziś jest to szczególnie trudne. Nie wiadomo co będzie jutro, pojutrze, za tydzień, czy za miesiąc, a niepewność dotyczy nie tylko zdrowia, ale także sytuacji gospodarczej, społecznej i wszelkiej innej.

Dlatego przekazując smutne informacje chcę Wam przypomnieć obietnice zapisane w Biblii. To słowa, które prowadziły chrześcijan przez trudne okresy w przeszłości zarówno tej dalekiej, jak i tej nieodległej. Niech prowadzą nas i dziś. Wierzymy, że powołani jesteśmy do tego, by być z Bogiem w krainie żyjących i oglądać Boga twarzą w twarz.

Proszę Was też o modlitwy za wszystkich walczących z chorobą COVID-19, szczególnie tych, u których objawy są szczególnie poważne. Proszę o modlitwę za wszystkich cierpiących na inne choroby, którzy często mają teraz ograniczony dostęp do opieki zdrowotnej. Proszę o modlitwę za lekarzy, pielęgniarki i cały personel medyczny oraz wszystkich zaangażowanych w jakikolwiek sposób w pomoc drugiemu człowiekowi. Proszę o modlitwę za tych, którzy muszą teraz podejmować ważne i trudne decyzje mające określony wpływ na rzeczywistość.

Proszę wreszcie o modlitwę za siebie nawzajem, abyśmy nie ulegając panice i pamiętając o otwartości na siebie, jednocześnie potrafili żyć i działać w odpowiedzialności.

Niech Bóg nas na co dzień prowadzi. Pamiętajmy, że liczy się wiara, nadzieja i miłość, ale z nich najważniejsza jest miłość. I to miłością kierujmy się w swoim życiu.

 

Wasz w Chrystusie,

Bp Jerzy Samiec

 

 

© 2024: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach | Projekt i wykonanie fober.pl