Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach Ewangelickie Centrum Diakonijne "Słoneczna Kraina" Ewangelicki Cmentarz parafialny w Katowicach Szkółka niedzielna

Ogłoszenia parafialne

14 czerwca – 1. niedziela po Trójcy Świętej

 1. Osoby przychodzące na nabożeństwo muszą mieć założoną maseczkę i bezwzględnie przestrzegać zaleceń Proboszcza i Rady Parafialnej np. dotyczących stosowania środków dezynfekcyjnych, wskazanego miejsca w kościele, uczestniczenia w nabożeństwie przez cały czas w maseczce.
 2. Pragniemy dzisiaj przeżywać społeczność Stołu Pańskiego, przypominam o dezynfekcji rąk, zachowaniu odstępów i przyjmowaniu Komunii Św. na rękę. Prosimy, żeby do Komunii wychodzić tak, jak przy ofierze. Najpierw moja lewa strona, później prawa. Do ołtarza podchodzimy pojedynczo.
 3. Po nabożeństwie wolontariusze PCK przeprowadzą przed kościołem zbiórkę, o której wspomniałem w kazaniu. Za każdy złożony dar serdecznie dziękuję.
 4. Dzisiaj o 17.00 nabożeństwo popołudniowe.
 5. Zachęcamy dzieci i nie tylko do uczestniczenia w szkółce niedzielnej na kanale ChTI
 6. Za tydzień nabożeństwo o godz. 10.00 połączone z zakończeniem roku szkolnego i rozdaniem świadectw, a o 17.00 nabożeństwo połączone z egzaminem tegorocznych konfirmantów. Na oba te nabożeństwa serdecznie zapraszamy.
 7. Spotkania parafialne nadal są zawieszone, nie odbędzie się także wtorkowe spotkanie PTEw.
 8. Zbiórka ofiar na fundusz BPGA zostaje przedłużona do niedzieli 21 czerwca. Ofiarę można wpłacić w kancelarii parafialnej lub na rachunek bankowy Parafii z dopiskiem BPGA.
 9. Jak co roku planujemy otwierać kościół od połowy czerwca do końca września. Zachęcamy do zapisywania się na dyżury.
 10. Jest jeszcze tylko kilka miejsca na wczasy diecezjalne w  sierpniu w Sorkwitach. Szczegóły w Informatorze parafialnym.
 11. Zachęcamy dzieci do udziału w półkoloniach organizowanych w Słonecznej Krainie od 29.06 do 3.07.
 12. Na stronie Parafii w zakładce Darowizny można dokonać szybkiego przelewu na rachunek Parafii poprzez system dotpay. Zachęcamy do korzystania z tej możliwości.
 13. Zachęcamy do telefonicznego kontaktu z duszpasterzami.

 

Do modlitwy powszechnej pragniemy dołączyć dzisiaj nasza siostrę i brata, którzy obchodzą 50-tą rocznicę ślubu, życzymy im Bożego błogosławieństwa, prowadzenia i opieki na dalsze wspólne lata.

 

Z żałobnej karty:

Bogu wszechmogącemu, Panu życia i śmierci upodobało się dnia 10.06, odwołać z doczesności do wieczności śp. Bogusławę Mysor, córkę Józefa i Stefanii, urodzoną 10.06.1929 r. Zmarła pozostawiła pogrążonych w żalu córkę, wnuczkę i dwoje prawnuków. Jej pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 12.00 na cmentarzu w Rudzie Śląskiej przy ul. Krańcowej.

© 2024: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach | Projekt i wykonanie fober.pl