Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach Ewangelickie Centrum Diakonijne "Słoneczna Kraina" Ewangelicki Cmentarz parafialny w Katowicach Szkółka niedzielna

Ogłoszenia parafialne

20 września – 15. niedziela po Trójcy Św.

  1. Za tydzień nabożeństwo o godz. 10.00. będzie to podwójnie uroczyste nabożeństwo: konfirmacja oraz pamiątka poświęcenie. kościoła.
  2. W niedzielę 4 października obchodzić będziemy Dziękczynne Święto Żniw. Nabożeństwa odbędą się: o godz. 10.00 z ofiarą na domy opieki i o godz. 16.00 nabożeństwo dla seniorów z Komunią Świętą.
  3. We wtorek o 18.00 odbędzie się spotkanie sympatyków.
  4. W środę o 18.00 odbędzie się próba chóru.
  5. Lekcje religii odbywają się zgodnie z informacjami przesłanymi rodzicom. Od niedzieli 4 października odbywać się będą szkółki niedzielne.
  6. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli już ofiarę na budowę platformy dla niepełnosprawnych. Do dzisiaj zebraliśmy 1200 zł. Darowiznę na ten cel można wpłacać w kancelarii parafialnej lub na konto bankowe z dopiskiem „platforma”.
  7. W imieniu CME zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Prezent pod choinkę”. Ulotki można zabrać przy wyjściu z kościoła.
  8. Przypominam, że ogłoszenia parafialne i kazania wygłaszane tutaj w kościele znajdują się na stronie internetowej Parafii.
  9. Po nabożeństwie prenumeratorów proszę o odebranie Zwiastuna Ewangelickiego. Zwiastun można nabyć w cenie 8 zł. Polecam.

 

Wspomnienie

W trzecią rocznicę śmierci wspominamy naszą siostrę śp. Danutę Kwiatkowską, ur. 17.08.1948 r., w Siemianowicach Śląskich, a zmarłą 19.09.2017 r., wieloletnią chórzystę, organistkę i zaangażowaną parafiankę katowickiej parafii. Zmarłą wspominają mąż, dwóch synów z rodzinami, brat z rodziną oraz my jako przyjaciele i współdomownicy wiary.

Wspominamy także jej rodziców Halinę i ks. Adama Hławiczków, którzy przez wiele lat, z oddaniem służyli naszej parafii.

 

Wraz z mężem i przyjaciółmi wspominamy dzisiaj w pierwszą rocznicę śmierci śp. Krystynę Mandrysz-Bietę, ur. 27.02.1942, zm. 7 września 2019 r.

© 2024: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach | Projekt i wykonanie fober.pl