Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach Ewangelickie Centrum Diakonijne "Słoneczna Kraina" Ewangelicki Cmentarz parafialny w Katowicach Szkółka niedzielna

Ogłoszenia parafialne

23 sierpnia – 11. niedziela po Trójcy Świętej

Apel bpa Kościoła o modlitwę za Białoruś.

Drogie Siostry i Bracia w Jezusie Chrystusie!

Z pewnością docierają do Was różne informacje o sytuacji na Białorusi, która jest naszym bezpośrednim, wschodnim sąsiadem. Nie brakuje komentarzy, że przeżywa teraz „swój sierpień”, co jest odniesieniem do wydarzeń, które miały miejsce przed wieloma laty w Polsce.

Zapraszam Was do stworzenia wspólnej więzi modlitewnej w najbliższą niedzielę 23 sierpnia 2020 roku. Niech z każdej parafii popłynie modlitwa o pokój i wolność dla Białorusi. Pamiętajmy też na co dzień w naszych osobistych modlitwach nie tylko o naszych współwyznawcach w tym kraju, ale także o całym białoruskim społeczeństwie, które pokojowo walczy o przemiany.

W ostatnich dniach w naszym przewodniku „Z Biblią na co dzień” pojawił się cytat niemieckiego teologa Petera Straucha: „Postawiłeś nas pośród sporów tego świata, abyśmy ogłaszali Twój pokój, który zaczyna się dopiero tam, gdzie człowiek jak dziecko zaufa Twojemu słowu.” Myślę, że doskonale pasuje do obecnej sytuacji. Postawieni zostaliśmy nie tyle w środku niepokoju, co tuż obok walki o godność, wolność i szacunek. Nie możemy zrezygnować z działania, w tym z modlitewnej inicjatywy.

Zwróciłem się z prośbą o przygotowanie tekstu modlitwy do Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Białymstoku. To parafia położona najbliżej granicy z Białorusią, więc najlepiej rozumie tamtejszą sytuację. Otrzymałem tekst, który dodaję poniżej, a który został przygotowany przez grupę ludzi z białostockiej parafii. Zachęcam do wykorzystania tej modlitwy.

Polecam również lekturę wywiadu z ks. Władimirem Tatarnikowem, proboszczem Parafii Ewangelicko-Luterańskiej św. Jana w Grodnie, z którym nasz Kościół jest w stałym kontakcie. Wywiad ukazał się na portalu ewangelicy.pl, a opublikowany został z wymownym tytułem: „Biliśmy w dzwony, aby milicja nie biła ludzi”.

Niech dobry Bóg będzie dla nas nieustannie źródłem pokoju!

Dziękuję za Wasze zaangażowanie i modlitewną łączność.
Biskup Jerzy Samiec

 

  1. Dzisiejsze nabożeństwo jest ze spowiedzią i Komunią Świętą.
  2. Za tydzień 30 sierpnia nabożeństwo o godz. 10.00.
  3. W niedzielę 6 września nabożeństwo o godz. 10.00 na rozpoczęcie roku szkolnego z ofiarą przy ołtarzu.
  4. Plan lekcji religii zamieszczony jest na stronie internetowej naszej Parafii w Informatorze Parafialnym.
  5. Dzisiaj o godz.15.45 w TVP 3 nabożeństwo z Karpacza.
  6. We wtorek 1 września o godz. 19.00 zapraszamy na koncert organowy „U Zmartwychwstania Pańskiego”, którego wykonawcą będzie Daniel Strządała. Artysta w tym roku koncertował na Dniach Jakubowych w Parafii w Ustroniu.
© 2024: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach | Projekt i wykonanie fober.pl