Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach Ewangelickie Centrum Diakonijne "Słoneczna Kraina" Ewangelicki Cmentarz parafialny w Katowicach Szkółka niedzielna

Ogłoszenia parafialne

3 maja 2020 – Jubilate

 1. W 3 niedzielę po Wielkanocy, niedzielę Jubilate 3 maja oraz w 4 niedzielę po Wielkanocy, Niedzielę Cantate, 10 maja nabożeństwa odbędą się.
  godz. 10.00
  godz. 17.00

Ze względu na rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia ustalające, że na nabożeństwie w kościele może znajdować się 1 osoba na 15 m2 powierzchni kościoła informujemy, że podczas nabożeństw w kościele może przebywać 60 osób. W związku z tym prosimy chcących wziąć udział w nabożeństwie o kontakt telefoniczny z kancelarią parafialną lub duchownymi.

 1. Najbliższe nabożeństwa będą bez sakramentu Komunii Świętej.
 2. W związku z tym, że nadal istnieje stan zagrożenia przypominamy, że zasada: „Chroń życie – zostań w domu” jest najbezpieczniejsza dla nas i dla innych.
 3. Prosimy seniorów, żeby pozostali w domach i cierpliwie czekali na „lepsze czasy”.
 4. Prosimy, żeby osoby chore, nawet tylko przeziębione i z lekkim katarem zostały w domu.
 5. Prosimy wiernych, żeby nie przychodzili na nabożeństwo całymi rodzinami. Najlepiej maksymalnie 2 osoby na rodzinę.
 6. Do odwołania nie będą się odbywały szkółki niedzielne i spotkania (tzw. herbatki) po nabożeństwie.
 7. Osoby przychodzące na nabożeństwo muszą mieć założoną maseczkę i bezwzględnie przestrzegać zaleceń Proboszcza i Rady Parafialnej np. dotyczących stosowania środków dezynfekcyjnych, wskazanego miejsca w kościele, uczestniczenia w nabożeństwie przez cały czas w maseczce.
 8. Zachęcamy do oglądania nabożeństw nadawanych w Internecie.
 9. 3 i 10 maja o godz. 13.00 w TVP3 odbędzie się transmisja nabożeństw ewangelickich.
 10. Codziennie Chrześcijańska Telewizja Internetowa nadaje „codziennik biblijny” krótkie rozważanie Bożego Słowa.
 11. W dalszym ciągu wstrzymane są wszystkie spotkania parafialne: lekcje religii, próby chóru, spotkanie z Biblią, spotkanie z pieśnią i modlitwą.
 12. Spotkania sympatyków odbywają się online, chętnych prosimy o kontakt mailowy z ks. Zbigniewem Obracajem.
 13. Dla prenumeratorów Zwiastun Ewangelicki jest do odebrania w kancelarii parafialnej. Zwiastun Ewangelicki jest dostępny bezpłatnie w internecie
 14. W okresie od Wielkanocy do Świąt Zesłania Ducha Świętego zbierana jest w Kościele ofiara na fundusz Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. Ofiarę można wpłacić na rachunek bankowy Parafii z dopiskiem BPGA. Nr rachunku 6262 1020 2313 0000 3002 0174 9043..
 15. Na stronie Parafii w zakładce Darowizny można dokonać szybkiego przelewu na rachunek Parafii poprzez system dotpay. Zachęcamy do korzystania z tej możliwości
 16. Zachęcamy do telefonicznego kontaktu z duszpasterzami. Numery tel. Podane są na stronie internetowej w dziale kontakt oraz w poprzednich ogłoszeniach.
© 2024: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach | Projekt i wykonanie fober.pl