Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach Ewangelickie Centrum Diakonijne "Słoneczna Kraina" Ewangelicki Cmentarz parafialny w Katowicach Szkółka niedzielna

Ogłoszenia parafialne

31 maja – Zesłanie Ducha Świętego

 1. Podczas dzisiejszego nabożeństwa sprawowany będzie sakrament Komunii Świętej. O godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo popołudniowe.
 2. W drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego, 1 czerwca, w Dzień Dziecka o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo rodzinne, na które zapraszamy dzieci i młodzież. Lekcje religii 1 czerwca nie odbędą się.
 3. W niedzielę 7 czerwca, w Święto Trójcy Świętej nabożeństwa odbędą się: o godz. 10.00 z ofiarą przy ołtarzu na cele parafialne i o godz. 17.00 z Komunią Świętą.
 4. Do odwołania nie będą się odbywały szkółki niedzielne i spotkania (tzw. herbatki) po nabożeństwie.
 5. Osoby przychodzące na nabożeństwo muszą mieć założoną maseczkę i bezwzględnie przestrzegać zaleceń Proboszcza i Rady Parafialnej np. dotyczących stosowania środków dezynfekcyjnych, wskazanego miejsca w kościele, uczestniczenia w nabożeństwie przez cały czas w maseczce.
 6. Zachęcamy do oglądania nabożeństw nadawanych w Internecie. Na naszej stronie internetowej: katowice.luteranie.pl w zakładce Materiały znajdują się wygłaszane w kościele kazania oraz najnowszy czerwcowy informator Parafialny, który jest również do zabrania po nabożeństwie. Do seniorów Informator został wysłany pocztą.
 7. Codziennie Chrześcijańska Telewizja Internetowa nadaje „codziennik biblijny” krótkie rozważanie Bożego Słowa.
 8. W dalszym ciągu wstrzymane są wszystkie spotkania parafialne: próby chóru, spotkanie z Biblia, spotkanie z pieśnią i modlitwą. Lekcje religii odbywają się online. We wtorek o godz. 18.00 również online odbędzie się spotkanie sympatyków i zainteresowanych pogłębieniem wiedzy o nauce i życiu naszego Kościoła.
 9. Dla prenumeratorów Zwiastun Ewangelicki jest do odebrania w kancelarii parafialnej. Zwiastun Ewangelicki jest dostępny bezpłatnie w Internecie.
 10. Zbiórka ofiar na fundusz BPGA zostaje przedłużona do niedzieli 21 czerwca. Ofiarę można wpłacić w kancelarii parafialnej lub na rachunek bankowy Parafii z dopiskiem BPGA. Nr rachunku 6262 1020 2313 0000 3002 0174 9043..
 11. Na stronie Parafii w zakładce Darowizny można dokonać szybkiego przelewu na rachunek Parafii poprzez system dotpay. Zachęcamy do korzystania z tej możliwości
 12. Zachęcamy do telefonicznego kontaktu z duszpasterzami.
© 2024: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach | Projekt i wykonanie fober.pl