Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach Ewangelickie Centrum Diakonijne "Słoneczna Kraina" Ewangelicki Cmentarz parafialny w Katowicach

Wręczenie nagród w Ekumenicznym Tygodniu Biblijnym

Wręczenie nagród w Ekumenicznym Tygodniu Biblijnym

W niedzielę, 12 maja w ewangelickim kościele Zmartwychwstania Pańskiego w czasie popołudniowego nabożeństwa ekumenicznego odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym organizowanym już po raz XI w ramach Ekumenicznych Dni Biblijnych.

Homilię w czasie nabożeństwa wygłosił biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Grzegorz Olszowski. W swoim wystąpieniu podkreślał, że „nie możemy siedzieć bezczynnie”, że Słowo Boże wzywa nas do działania, jeśli mamy czynić dobro to musimy odstępować od zła, jeżeli chcemy pokoju w sercu, to musimy wybrać dobro, odrzucić zło.

Całość nabożeństwa poprowadził bp dr Marian Niemiec, biskup diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-augsburskiego w RP. Wzięli w nim udział również przedstawiciele innych kościołów protestanckich, które działają na terenie Katowic i są skupione w Polskiej Radzie Ekumenicznej.

Na zakończenie nabożeństwa obaj biskupi oraz ks. Adam Palion, delegat abp. Wiktora Skworca ds. ekumenizmu wręczyli nagrody dzieciom, które wzięły udział w konkursie plastycznym, którego motto brzmiało: „Odstąp od złego, czyń dobrze”. Nagrody zostały wręczone w kategoriach: prace plastyczne, prace przestrzenne – rzeźba oraz grafika komputerowa.

© 2020: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach | Projekt i wykonanie fober.pl